• ZUH SILESIA - PARKIET, ul. Wróblewskiego 31, 40 - 213 Katowice

Blog

Start Blog

Jak dobrać podłogę do mieszkania ze zwierzętami?

Październik 19, 2022

Mieszkanie pod jednym dachem ze zwierzęciem to przyjemność, ale i obowiązek. Większość uważa, że wszechobecna sierść, błoto wnoszone do domu po spacerach, a nawet zarysowania podłogi to codzienność miłośników czworonogów. Czy rzeczywiście tak jest? Nie do końca. Wiele zależy od temperamentu pupila, jego wieku oraz wielkości. Niemniej trzeba przygotować się na to, że podłogi będą eksploatowane intensywniej niż w mieszkaniach bez zwierząt. Ryzyko ich zarysowania jest zatem większe. Najlepiej więc już przy ich wyborze uwzględnić fakt, że w domu mieszka pies lub kot.

Więcej

Na jakie sposoby można układać parkiet drewniany?

Sierpień 4, 2022

Drewniana podłoga niegdyś była synonimem luksusu. Z czasem jednak zaczęły ją wypierać tańsze panele, ale dziś ponownie wraca do łask. Na parkiet drewniany decydują się zarówno miłośnicy nowoczesnego minimalizmu, jak i stylu tradycyjnego. Docenia się go ze względu na jego trwałość oraz wyjątkową estetykę. Atutem jest również możliwość układania desek na wiele różnych sposobów, co pozwala uzyskiwać różny efekt wizualny. Jaki wzór parkietu wybrać? O tym, jak go układać, piszemy w dzisiejszym artykule.

Więcej

Kolor paneli podłogowych, a aranżacja wnętrz

Maj 17, 2022

Wybór podłogi to jedna z pierwszych decyzji, jaką musisz podjąć na etapie wykończenia wnętrz lub podczas ich generalnego remontu. Tak samo, jak kolorystyka ścian kolor podłogi stanowi aranżacyjną bazę, do której zwykle dobiera się pozostałe elementy wyposażenia. Przed zakupem płytek, paneli lub desek podłogowych musisz dokładnie się zastanowić, jaki efekt wizualny chcesz osiągnąć. W dzisiejszym artykule skupimy się na panelach podłogowych i deskach drewnianych. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze ich kolorystyki oraz wyjaśnimy, jakie znaczenie dla całego charakteru wnętrza może mieć ich barwa.

Więcej

Parquet w pokoju dziecięcym - czy to ma sens?

Kwiecień 13, 2022

Drewniana podłoga jest ponadczasowa i trwała. Pasuje do różnych aranżacji zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Na uwagę zasługuje nie tylko jej estetyka, ale i wiele praktycznych korzyści. Parkiet najczęściej układa się w salonach i jadalniach. Niemniej przy odpowiedniej impregnacji może sprawdzić się również w pokoju dziecięcym. Dlaczego warto postawić na parkiet w pokojach najmłodszych? Poniżej sprawdzamy, czy drewniana podłoga to rzeczywiście dobre rozwiązanie do pokoju dziecka.

Więcej

Czym jest tzw. parkiet przemysłowy?

Styczeń 9, 2022

Ze względu na nazwę, parkiet przemysłowy kojarzy się zaraz z zakładami produkcyjnymi albo halami magazynów. I nie jest to skojarzenie błędne, przez lata to właśnie w takich pomieszczeniach go układano. Dlaczego właśnie tam? Ponieważ cechuje go wyjątkowa wytrzymałość, jakże istotna w warsztacie czy magazynie. A przy tym, parkiet przemysłowy jest tańszy od klasycznego parkietu.

Więcej

Grubość parkietu - parametr, który ma znaczenie

Styczeń 8, 2022

Wybierając parkiet do domu lub mieszkania bierzemy pod uwagę szereg elementów. Zastanawiamy się przede wszystkim, na jakie drewno się zdecydować i jaki kolor najbardziej będzie nam odpowiadał. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę także na grubość parkietu. Choć wielu osobom ten parametr nie wydaje się istotny (w końcu grubości ułożonego parkietu nikt nie widzi), to w dużej mierze od niego zależeć może, jak długo parkiet nam posłuży.

Więcej