• ZUH SILESIA - PARKIET, ul. Wróblewskiego 31, 40 - 213 Katowice

Blog

Start Blog

Jak dobrać panele podłogowe do kuchni?

Lipiec 3, 2023

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, dlatego warto zadbać o jej funkcjonalność, trwałość i estetykę. Dobrze dobrana podłoga sprawi, że pomieszczenie będzie prezentować się estetycznie, a jednocześnie wytrzyma intensywne użytkowanie. Przedstawiamy kilka kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze paneli podłogowych do kuchni.

Więcej

Jak zabezpieczyć drewnianą podłogę przed zarysowaniami?

Maj 11, 2023

Drewniane podłogi od lat zachwycają estetyką. Dodają wnętrzom przytulności i dobrze komponują się niemalże z każdym stylem aranżacyjnym. Wbrew pozorom cechuje je również duża trwałość. I o ile odpowiednio się o nie dba, o tyle można cieszyć się ich użytecznością przez lata. Na co dzień trzeba jednak stosować się do kilku zasad, które zabezpieczą drewniane powierzchnie m.in. przed zarysowaniami. O czym warto pamiętać? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Więcej

O czym mówią klasy ścieralności paneli podłogowych?

Marzec 14, 2023

Każdy z nas chce cieszyć się w domu estetyczną i trwałą podłogą. Przy jej wyborze kierujemy się zatem rodzajem materiału, kolorystyką oraz jakością. Zwracamy uwagę na konkretne parametry techniczne i porównujemy dostępne produkty. Jednym z takich parametrów, na który można się natknąć przy zakupie, a tak naprawdę, na który szczególnie powinno się zwracać uwagę, są klasy ścieralności podłogi.

Więcej

Czy panele podłogowe są wodoodporne?

Styczeń 18, 2023

Coraz więcej producentów paneli podłogowych zapewnia, że ich produkty są wodoodporne. Oznaczałoby to, że nie absorbują wody i w wyniku kontaktu z wilgocią nie zmieniają ani swojego wyglądu, ani właściwości. Taka cecha wskazywałaby tym samym na możliwość ich montażu np. w wymagających pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia. Wodoodporność paneli podłogowych budzi jednak wątpliwości samych zainteresowanych. Czy są słuszne? W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, czy panele podłogowe mogą być rzeczywiście w pełni odporne na wodę.

Więcej

Czy podłoga może uczulać?

Listopad 30, 2022

Ten, kto zmaga się z alergią, doskonale wie, jak jej objawy mogą dawać się we znaki każdego dnia. Unikanie alergenów jest zatem podstawą codziennego komfortu. I choć nie zawsze jest to proste i zależne od nas, warto podejmować próbę podniesienia standardów swojego życia. Pomóc może w tym np. wybór odpowiedniego wyposażenia do domu. Pod uwagę warto wziąć m.in. podłogę, gdyż jak się okazuje, nie każdy materiał, z którego jest wykonywana, sprawdzi się w przypadku alergików.

Więcej

Jak dobrać podłogę do mieszkania ze zwierzętami?

Październik 19, 2022

Mieszkanie pod jednym dachem ze zwierzęciem to przyjemność, ale i obowiązek. Większość uważa, że wszechobecna sierść, błoto wnoszone do domu po spacerach, a nawet zarysowania podłogi to codzienność miłośników czworonogów. Czy rzeczywiście tak jest? Nie do końca. Wiele zależy od temperamentu pupila, jego wieku oraz wielkości. Niemniej trzeba przygotować się na to, że podłogi będą eksploatowane intensywniej niż w mieszkaniach bez zwierząt. Ryzyko ich zarysowania jest zatem większe. Najlepiej więc już przy ich wyborze uwzględnić fakt, że w domu mieszka pies lub kot.

Więcej