• ZUH SILESIA - PARKIET, ul. Wróblewskiego 31, 40 - 213 Katowice
Usługi
Start Usługi

Kontakt Info

ZUH SILESIA - PARKIET
ul. Wróblewskiego 31
40 - 213 Katowice

+48 602 53 84 90

info@parkiety.org

www.parkiety.org

img
img

Usługi parkieciarskie

SILESIA-PARKIET oferuje kompleksowe usługi podstawowe i dodatkowe dla klientów indywidualnych, firm i instytucji z Katowic i całego Śląska.

Cyklinowanie i inne usługi

 • układanie parkietów, podłóg z desek, paneli
 • układanie podłóg na legarach
 • renowacje podłóg drewnianych
 • rekonstrukcje starych posadzek drewnianych
 • cyklinowanie bezpyłowe
 • lakierowanie, olejowanie podłóg
 • wykonanie wylewek wyrównujących
 • listwowanie
 • łączenie podłóg drewnianych z powierzchniami z innych materiałów (np. kamiennymi)
img

Dodatkowe usługi parkieciarskie

 • montaż schodów
 • renowacja stopni
 • osuszanie pomieszczeń
 • pomiary wilgotności posadzek metodą CM

Dajemy gwarancję producenta na podłogę, a także dajemy naszą indywidualną gwarancję SILESIA-PARKIET na montaż. Wybierając nasze usługi parkieciarskie, masz pewność, że wszystko będzie zrealizowane profesjonalnie, całościowo i terminowo!

img

Cyklinowanie Katowice

Jedną z usług jakie świadczymy jest cyklinowanie. Katowice oraz miejscowości ościenne to główny obszar działalności naszej firmy. To właśnie w tym rejonie wykonaliśmy dziesiatki zabiegów odnowienia zniszczonych podłóg. Posiadamy specjalistyczny sprzęt i doświadczonych specjalistów. W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

Na czym polega cyklinowanie podłóg?

Cyklinowanie podłóg polega na usunięciu wierzchniej warstwy zniszczonego podłoża i przygotowaniu go do dalszych prac renowacyjnych. Cyklinarka posiada pochłaniacz, dzięki któremu zabieg renowacyjny odbywa się przy maksymalnym ograniczeniu pyłu i kurzu. W czasie szlifowania podłóg utrzymanie czystości jest szczególnie ważne, ponieważ podczas dalszych etapów renowacji przygotowanego podłoża kurz, bądź pył mogą się przykleić do świeżo nałożonego lakieru lub oleju.

Kiedy warto skorzystać z usługi cyklinowania?

Cyklinowanie bezpyłowe jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy uniknąć wystawiania lub okrywania mebli w całym mieszkaniu. Redukcja unoszącego się pyłu to znaczące udogodnienie, dlatego nasi Klienci chętnie wybierają bezpyłowe cyklinowanie. Katowice są miastem, w którym oferujemy tą usługę.

Jak wygląda renowacja podłogi drewnianej?

Zabieg renowacji podłogi zaczynamy od szlifowania wierzchniej warstwy drewna za pomocą papieru ściernego o odpowiednio dobranej grubości. Osobno szlifujemy brzegi, listwy i cokoły. Następnie szpachlujemy podłoże przy użyciu żywicy i pyłu ze szlifowanego drewna, by uzyskać jak najbardziej zbliżony kolor spoiny. Skupiamy się na wypełnianiu wszystkich ubytków, których szlifowanie nie zniwelowało i wyrównujemy powierzchnię parkietu.

Następnie polerujemy i odkurzamy całe podłoże. Jeśli nie stwierdzamy żadnych ubytków, nakładamy profesjonalny podkład. Po jego wyschnięciu ponownie polerujemy całą powierzchnię. Kończąc cyklinowanie bezpyłowe parkietu, dokładnie przecieramy go wilgotną szmatką i nakładamy w celach konserwacyjnych olej, bądź lakier.


Renowacja

W naszej firmie Silesia Parkiet oferujemy klientom profesjonalne i kompleksowe usługi kładzenia parkietów oraz renowacji i pielęgnacji podłóg z naturalnego drewna, również tych starych i zabytkowych, którym jesteśmy w stanie nadać elegancki wygląd na nowo. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tego rodzaju pracach, które również potwierdzone jest licznymi pozytywnymi opiniami od naszych klientów.

Głównym celem naszej firmy jest zapewnienie klientom pełnego zadowolenia – do każdego zlecenia podchodzimy w związku z tym w sposób indywidualny i postaramy się spełnić wszystkie Państwa oczekiwania. W pracach wykorzystujemy również zaawansowane narzędzia i maszyny, a także sprawdzone przez nas preparaty wykończeniowe, które posiadamy również na sprzedaż w naszej firmie.

Przed przystąpieniem do wykonania prac montażowych wykonujemy bezpłatne pomiary podłogi i na tej podstawie przygotowujemy także wycenę. Nasi eksperci są zawsze gotowi do doradzenia optymalnych rozwiązań dla danego zastosowania – służą fachowym doradztwem na każdym etapie prowadzenia prac.

Przy wykonaniu podłogi drewnianej z wyrobów gotowych przeprowadzamy prace mające na celu oczyszczenie nawierzchni i jej zagruntowanie poprzez użycie specjalnych gruntów, a następnie kleimy parkiet. Gdy podłoga ma być wykonana z surowego materiału, w takim przypadku wykonujemy również jego cyklinowanie, szpachlowanie oraz olejowanie lub lakierowanie. Olejowanie i lakierowanie podłóg drewnianych wykonujemy poprzez potrójne nałożenie warstwy wybranego przez klienta impregnatu, chyba że zostało uzgodnione inaczej. Gdy chodzi o małe elementy, na przykład mozaikę przemysłową, wykorzystujemy też warstwę żelu, dzięki czemu nie ma efektu załamywania się lakieru. Możemy też zastosować kombinację oleju i lakieru.

Jeżeli zachodzi taka potrzeba, również prowadzimy prace dotyczące przygotowania oraz naprawy nawierzchni i podkładów pod posadzki drewniane, na przykład szlifujemy wylewki i kładziemy specjalne maty wzmacniające wtedy, gdy wylewki są w złym stanie technicznym. W przypadku większych uszkodzeń wylewek stosujemy także miejscowo klamry scalające popękania oraz żywice epoksydowe. Gdy konieczne jest podwyższenie poziomu posadzki, wykorzystujemy płyty OSB.

Nasi klienci zabezpieczeni są przez gwarancję producenta na materiały do realizacji podłogi. Dodatkowo także w Silesia Parkiet dajemy Państwu gwarancję na usługi montażowe. Decydując się na montaż razem z nami, otrzymują Państwo pewność, że prace będą wykonane kompleksowo, fachowo i do tego punktualnie!