• ZUH SILESIA - PARKIET, ul. Wróblewskiego 31, 40 - 213 Katowice

Jak drewniane tarasy podnoszą wartość nowoczesnych developerskich osiedli

Marzec 27, 2024

Dowiedz się, jak drewniane tarasy przekształcają nowoczesne osiedla developerskie w miejsca do spacerów, relaksu i spokoju, podnosząc automatycznie ich wartość.


Drewniane tarasy stają się nieodzownym elementem nowoczesnych developerskich osiedli, oferując mieszkańcom więcej niż tylko estetyczne walory. Jako właściciel z firmy Silesia Parkiet w Katowicach, chcę przybliżyć, jak te rozwiązania przyczyniają się do podnoszenia wartości i atrakcyjności nieruchomości, na przykładzie budowanych nowoczesnych developerskich osiedli.

Drewniane tarasy - serce przestrzeni wspólnej osiedla developerskiego

Drewniane tarasy pełnią rolę nie tylko estetycznego dodatku do nowoczesnych osiedli, ale również stają się sercem przestrzeni wspólnej, sprzyjając integracji i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Są one miejscem, gdzie mieszkańcy mogą relaksować się, czytać książkę, czy cieszyć się wspólnym posiłkiem na łonie natury. Odpowiednio zaprojektowany i wykonany taras drewniany jest więc nie tylko przedłużeniem przestrzeni wspólnej mieszkańców, ale również kluczowym elementem, który wpływa na jakość życia ich życia i wyróżni nasze osiedle na tle innych.

Jak drewniane tarasy wpływają na wartość nieruchomości?

Inwestycja w drewniane tarasy znacząco wpływa na wartość rynkową nieruchomości. Estetycznie wykonany taras nie tylko podnosi prestiż osiedla, ale również staje się ważnym argumentem dla potencjalnych kupujących.Drewno jako materiał budowlany jest cenione za swoją trwałość i uniwersalność, co przekłada się na zainteresowanie rynku. Taras drewniany jest więc nie tylko inwestycją w komfort mieszkańców, ale również w przyszłość nieruchomości. Firmy developerskie świadomie stawiają na włąsnie takie rozwiązania, ponieważ wpływa to na zwiększenie wartości każdego mieszkania znajdującego się na osiedlu, co oczywiście przekłada się na późniejszy zysk z inwestycji. 

Nasz taras na osiedlu DEVELIA - Ceglana Park

Na przykładzie osiedla DEVELIA - Ceglana Park w Katowicach, gdzie nasza firma miała przyjemność realizować projekt tarasu, można zobaczyć, jak dużą rolę odgrywają te przestrzenie. Taras o powierzchni około 800m², zbudowany częściowo nad stawem przy użyciu kratownicy aluminiowej, jest doskonałym przykładem innowacyjnego podejścia do projektowania przestrzeni zewnętrznych. Wykorzystanie deski kompozytowej, która łączy w sobie zalety drewna i nowoczesnych materiałów, gwarantuje długotrwałośći niskie wymagania konserwacyjne. Jest to miejsce, które zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, oferując jednocześnie komfort i bezpieczeństwo. Efekty tarasu wykonanego przez naszą firmę - Silesia Pakiet z Katowic oceńcie sami. 

Jak drewniane tarasy podnoszą wartość nowoczesnych developerskich osiedli

Drewniane tarasy podnoszą wartość developerskich osiedli

drewniany taras na osiedlu

drewniany taras na osiedlu

Drewniane tarasy a przestrzeń dla biznesu

W kontekście nowoczesnych osiedli, drewniane tarasy mogą pełnić również funkcję komercyjną, stając się atrakcyjną przestrzenią dla punktów handlowych, kawiarni czy restauracji. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa funkcjonalność przestrzeni wspólnej, ale również przyciąga zewnętrznych gości, co może przyczynić się do wzrostu wartości całego osiedla. Drewniane tarasy stają się w ten sposób nie tylko miejscem odpoczynku dla mieszkańców, ale również punktem spotkań społecznych, co dodatkowo podnosi atrakcyjność osiedla i wpływa na jego rozgłos. 

Przyszłość drewnianych tarasów w projektowaniu osiedli

Trend na włączanie drewnianych tarasów do projektów osiedli developerskich rośnie, a przyszłość tej koncepcji wydaje się być bardzo obiecująca. Innowacyjne podejście do materiałów, takich jak deska kompozytowa, która wygląda jak taras drewniany, pozwala na tworzenie coraz to nowszych i bardziej zrównoważonych rozwiązań. W miarę jak coraz więcej deweloperów dostrzega wartość dodaną, jaką oferują drewniane tarasy, możemy oczekiwać, że staną się one standardem w projektowaniu przestrzeni zewnętrznych nowoczesnych osiedli.

Drewniane tarasy jako element zwiększający spójność społeczną

Drewniane tarasy mają również nieocenione znaczenie w budowaniu spójności społecznej wśród mieszkańców. Stanowią one miejsce, w którym można organizować wspólne wydarzenia, spotkania i aktywności, sprzyjając integracji społeczności osiedlowej. Poprzez wspólne korzystanie z przestrzeni zewnętrznych, mieszkańcy mogą lepiej się poznać i tworzyć silniejsze więzi, co przekłada się na lepszą jakość życia i wzajemne wsparcie w społeczności. Nasze drewniane tarasy stają się miejsce dla zdrowia, gdzie odbywają się ćwiczenia jogi, a grupy fitness spotykają się, by wspólnie ćwiczyć, tworząc przestrzeń pełną energii i pozytywnych wibracji.

drewniane tarasy na osiedlu developerskim

Zalety drewnianych tarasów w kontekście ekologicznym

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykłada się do aspektów ekologicznych w budownictwie. Drewniane tarasy, dzięki swoim naturalnym właściwościom, wpisują się w trend zrównoważonego rozwoju. Wykorzystanie drewna z certyfikowanych źródeł minimalizuje negatywny wpływ na środowisko, jednocześnie zapewniając materiał trwały i odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Drewno, jako materiał odnawialny, pozwala na tworzenie przestrzeni zewnętrznych w harmonii z naturą.

Jak drewniane tarasy podnoszą wartość nowoczesnych developerskich osiedli - Podsumowanie

Drewniane tarasy są kluczowym elementem, który może znacząco podnieść wartość nowoczesnych developerskich osiedli, zarówno pod względem estetycznym, funkcjonalnym, jak i społecznym. Ich rola w tworzeniu atrakcyjnych, zrównoważonych i integracyjnych przestrzeni mieszkalnych jest nie do przecenienia. Jako właściciel firmy Silesia Parkiet z Katowic, widzę ogromny potencjał w dalszym rozwijaniu tych przestrzeni, z korzyścią dla wszystkich mieszkańców. Projekt realizowany na osiedlu DEVELIA - Ceglana Park w Katowicach jest przykładem, jak innowacyjne podejście do projektowania przestrzeni zewnętrznych może przynieść trwałą wartość i poprawić jakość życia mieszkańcom. 

Wróć