• ZUH SILESIA - PARKIET, ul. Wróblewskiego 31, 40 - 213 Katowice

Jakie drewno nadaje się do wyłożenia tarasu?

Maj 7, 2021

Taras drewniany jest komfortem, szczególnie latem, kiedy jest wysoka temperatura na zewnątrz. Możemy odpoczywać, opalać się, biesiadować przy grillu i szklance chłodnego piwa. Tak naprawdę życie od wiosny do jesieni toczy się na tarasie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ tu panuje zupełny luz. Nie musimy przebierać się w wyjściową odzież, ponieważ nikt nas nie widzi, jesteśmy u siebie, więc nawet cały weekend możemy spędzić w szlafroku. Jednym słowem taras to wolność od wszystkiego. Jeśli mamy potrzebę, możemy również pracować na tarasie. Dodatkową przestrzeń wykorzystamy dowolnie. O taras musimy dbać. Doskonale sprawdza się w tym wypadku myjka ciśnieniowa, która ułatwia sprzątanie. Wystarczy kilkanaście minut i taras mamy dokładnie umyty. Zniknie piasek i wszelki brud. W dodatku nie uszkodzimy desek tarasowych.

Jakie drewno nadaje się do wyłożenia tarasu?

Tarasy przy domach i ogrodach wykonuje się z desek drewnianych. Występują w różnorodnej gamie długości, szerokości i grubości. Deski tarasowe cieszą się niesłabnącym powodzeniem, ponieważ wykonywane są z naturalnego surowca, a jak wiemy, drewno nadaje otoczeniu przytulności. Możemy poruszać się po tarasie na boso, co jest odpoczynkiem dla stóp. W ofercie firmy Silesia Parkiet dostępne są deski tarasowe z drewna krajowego oraz egzotycznego. Asortyment jest tak rozległy, że każdy wybierze interesujący gatunek drewna na taras. Pełna gama efektownych desek pozwoli stworzyć doskonałą przestrzeń do odpoczynku. Deski tarasowe możemy dobrać w zależności od potrzeb. Jeśli zależy nam na doskonałym wyglądzie tarasu, np. jachtowym czy przydomowym, możemy zamówić ze specjalnymi sękami i żłobieniami. Sprawdzają się w tym momencie deski sosnowe, które posiadają sęki różnej wielkości. Możemy wybrać dowolny kolor drewna, spośród całej gamy barw oraz wielu odcieni. Do wyłożenia tarasu nadaje się modrzew syberyjski, dąb, jesion, akacja robinia.

Jakie deski na taras?

Zanim zdecydujemy się na zakup desek, poznajmy wszystkie gatunki drewna. Doskonale sprawdzi się drewno egzotyczne, gdyż jest twarde, gęste i wytrzymałe oraz odporne na działanie szkodników. Deski tarasowe będą się przez wiele doskonale prezentowały. Tańszą opcją jest drewno europejskie. Możemy wybrać dąb, który jest ciężki i twardy. Popularnym i trwałym gatunkiem jest też Modrzew Syberyjski. Deski z drewna europejskiego możemy malować na każdy kolor. Wytrzymałym rodzajem materiału jest drewno termowane, wytrzymałe i odporne na wilgoć, promienie UV, bakterie i grzyby. Ciekawym drewnem jest teak birmański, o przepięknej barwie. Jest odporne na zmienne warunki atmosferyczne i szkodniki. Materiał zawiera wosk, żywicę, krzemiany i substancje oleiste. Z tego gatunku drewna buduje się tarasy na jachtach, więc na tarasie czy przy basenie, spełni swoje zadanie w 100%.

Czy warto wykładać taras drewnem egzotycznym?

W polskich domach drewno egzotyczne jest coraz częściej stosowane przy wykładaniu tarasów. Drewno egzotyczne, takie jak garapa, massaranduba czy bangkirai sprawdza się w wilgotnych pomieszczeniach, czyli łazienkach i kuchniach, ale też w ogrodach i na tarasach. Jego dużą zaletą jest odporność na warunki pogodowe. Firma Silesia Parkiet przygotowuje dla swoich klientów tarasy drewniane, perfekcyjnie dopracowane, które będą estetycznym dopełnieniem domu, ośrodku wypoczynkowego czy restauracji. Warto na tarasie położyć deski z drewna egzotycznego, bo pięknie się prezentują o każdej porze roku, są odporne na korozję biologiczną oraz intensywne użytkowanie, i dzięki temu będą prezentowały się pięknie o każdej porze roku. Firma Silesia Parkiet podpowie nam jak pielęgnować deski tarasowe, by cieszyć się nimi przez wiele lat. Firma zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale też profesjonalnym montażem tarasów drewnianych.

Wróć