• ZUH SILESIA - PARKIET, ul. Wróblewskiego 31, 40 - 213 Katowice

Parquet w pokoju dziecięcym - czy to ma sens?

Kwiecień 13, 2022

Drewniana podłoga jest ponadczasowa i trwała. Pasuje do różnych aranżacji zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Na uwagę zasługuje nie tylko jej estetyka, ale i wiele praktycznych korzyści. Parkiet najczęściej układa się w salonach i jadalniach. Niemniej przy odpowiedniej impregnacji może sprawdzić się również w pokoju dziecięcym. Dlaczego warto postawić na parkiet w pokojach najmłodszych? Poniżej sprawdzamy, czy drewniana podłoga to rzeczywiście dobre rozwiązanie do pokoju dziecka.

Czy warto wybrać drewnianą podłogę do pokoju dziecięcego?

Parkiet, wbrew pozorom, jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia. Wiele zależy jednak od właściwej pielęgnacji oraz impregnacji podłogi. Przy odpowiednim zabezpieczeniu drewniana podłoga może przetrwać lata w nienaruszonym stanie. Znajdujące się w ofercie naszej firmy Silesia Parkiet, drewniane podłogi w Katowicach, szybko nie zniszczą się nawet w pokojach dziecięcych, gdzie istnieje największe ryzyko ich zarysowania. Podłogi zawsze też można poddać renowacji. W porównaniu do paneli parkiet jest o wiele bardziej odporny na intensywną eksploatację, a jedyną jego wadą w tym zestawieniu może być jego cena. Niemniej, jeśli zależy Ci na jakości, montaż drewnianej podłogi będzie inwestycją na lata.

Z jakich innych powodów warto się zdecydować na parkiet w pokoju dziecka? Oto kilka największych zalet drewnianej podłogi:

  • dobra izolacyjność termiczna

Drewno zapewnia ciepło, a dzięki dodatkowej warstwie izolacji termicznej drewniana podłoga gwarantuje doskonałą separację od zimnego podłoża. Dzieci mogą więc swobodnie na niej siadać i bawić się bez konieczności dokupywania zbierających kurz dywanów.

  • odpowiednie wyciszenie

Poza dobrą izolacją termiczną parkiet cechują też świetnie właściwości akustyczne. Podłogi drewniane doskonale tłumią hałas, dzięki czemu dźwięki dobiegające z pokoju dziecka nie będą uciążliwe dla pozostałych domowników oraz sąsiadów.

  • właściwości antystatyczne

Drewno nie przyciąga kurzu. Decydując się na montaż parkietu, łatwiej utrzymać czystość w pokoju dziecka. Ta cecha drewnianej podłogi sprawia, że szczególnie sprawdza się w pokojach alergików.

Wróć