• ZUH SILESIA - PARKIET, ul. Wróblewskiego 31, 40 - 213 Katowice

Cyklinowanie podłogi drewnianej

Start Cyklinowanie

Zniszczoną, drewnianą posadzkę można uratować! Cyklinowanie podłogi drewnianej polega na mechanicznym zeszlifowaniu i usunięciu poprzednich powłok lakierniczych, a także malarskich. Zazwyczaj fachowcy podczas tych prac pozbywają się również niewielkiej warstwy drewna. Ten zabieg sprawia, że drewno odzyskuje swoją dawną świetność. Cyklinowanie przygotowuje podłogę do dalszych prac renowacyjnych. Zabieg znacząco zwiększa odporność, ale również trwałość powierzchni. Zazwyczaj przeprowadza się go raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Zawsze wtedy, gdy lakier położony na powierzchni zaczyna pękać czy traci swój dawny blask. Nasi specjaliści świadczą tego typu usługi szybko i fachowo. W naszej ofercie znajdziesz również chemię do renowacji podłogi drewnianej.

Cyklinowanie bezpyłowe

Tradycyjne szlifowanie podłóg sprawia, że w pomieszczeniu unosi się sporo zabrudzeń! Pył następnie należy bardzo dokładnie zebrać. Jest to konieczne przed olejowaniem albo lakierowaniem drewna. Cyklinowanie bezpyłowe to zatem idealne rozwiązanie, ponieważ nie generuje tak dużej ilości zanieczyszczeń. To sprawia, że cały proces przebiega znacznie szybciej. W naszej firmie posiadamy nowoczesne urządzenia, które umożliwiają nam skuteczną, dokładną, ale również bezpyłową pracę. Takiego efektu na pewno nie uzyskasz podczas samodzielnych prób szlifowania podłogi.

Nasi doświadczeni pracownicy zadbają o to, by cyklinowanie bezpyłowe zostało przeprowadzone solidnie i kompleksowo, a przy tym szybko.

Cyklinowanie podłogi drewnianej w Katowicach

Usługi cyklinowania podłóg drewnianych kierujemy do klientów z Katowic i okolic. Zabiegi, które przeprowadzamy umożliwiają zabezpieczenie parkietu na kolejne lata oraz przywrócenie mu atrakcyjnego wyglądu. Co ważne, metody, które stosujemy przeznaczone są do każdego rodzaju drewna. Cały proces może obejmować kilka etapów, wszystko zależy od stopnia zniszczenia czy zużycia paneli. Pierwszym krokiem jest dokładne wyszlifowanie podłogi przy użyciu specjalistycznych urządzeń, które pochłaniają kurz. Następnie zajmujemy się wypełnieniem wszelkich ubytków przeznaczonym do tego spoiwem. Ostatnim etapem jest wypolerowanie nawierzchni przy użyciu wolnoobrotowej maszyny. Po zakończeniu cyklinowania bezpyłowego możemy również przeprowadzić proces lakierowania lub olejowania drewnianej podłogi, dzięki czemu będzie ona dodatkowo zabezpieczona i uzyska jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd.

Dlatego jeżeli zauważysz, że Twoja podłoga jest już nieco zniszczona codzienną eksploatacją, upływem czasu lub warunkami zewnętrznymi, skontaktuj się z nami i pozwól nam nadać parkietowi drugie życie!

Cyklinowanie u klientów z Katowic

Świadczoną przez nas usługę cyklinowania dedykujemy klientom z Katowic. Przyjeżdżamy we wskazane miejsce i wykonujemy odpowiednie czynności z wykorzystaniem profesjonalnej cykliniarki. Urządzenie to pozwala na zeszlifowanie poprzednich powłok oraz warstwy już zniszczonej, nie więcej niż 0,5 mm. Do cykliniarki dołączane są wysokiej jakości tarcze ścierne, w zależności od potrzeb wybiera się tarcze gruboziarniste lub drobnoziarniste. Klienci decydują się na cyklinowanie podłogi w sytuacji, gdy chcą:

  • wyrównać i wygładzić powierzchnię podłogi;
  • pozbyć się przebarwień i przetrać widocznych na parkiecie;
  • pozbyć się ciężkich do usunięcia zabrudzeń;
  • usunąć dawne warstwy lakierów;
  • zmienić kolor istniejącego już parkietu.

Drewniane podłogi zyskują ostatnio dużą popularność. Właściciele takich parkietów doceniają ich piękno i uniwersalny charakter, dzięki czemu decydują się na cyklinowanie, a nie ich wymianę. Cyklinowanie parkietu wymaga dużego wyczucia i precyzacji, dlatego warto zgłosić się do doświadczonych fachowców.

Jeśli szukają Państwo profesjonalnej firmy z Katowic, zajmującej się cyklinowaniem pomieszczeń o różnym metrażu, zachęcamy do kontaktu.


Bezpłatna wycena